Ομάδα συζητήσεων ειδήσεων

 
 
Φωτογραφία ΜΑΡΙΑ ΠΑΝΟΥ
Ποια εικόνα της Πεντηκοστής μ΄ αρέσει περισσότερο και γιατί;
από ΜΑΡΙΑ ΠΑΝΟΥ - Τρίτη, 2 Απρίλιος 2019, 12:13 μμ
 

Διαλέξετε από το παρακάτω κείμενο ποια εικόνα της Πεντηκοστής σας αρέσει και γιατί; συζητήσετε τις απόψεις σας και ψηφίσετε την πλέον προτιμώμενη εικόνα στο παρακάτω διαδικτυακό εργαλείο : 

https://www.tricider.com/brainstorming/2fq8cZmLFtJ;jsessionid=xRI7jecZkMDRV8T6IjLxuQ

 

All questions are required and must be answered.

Σχετικότητα

ΑπαντήσειςNot yet answeredΣχεδόν ποτέΣπάνιαΜερικές φορέςΣυχνάΣχεδόν πάντα
Σε αυτή την ενότητα δικτυακής εκπαίδευσης...
1   εστιάζω τη μάθησή μου σε κεφάλαια που με ενδιαφέρουν. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
2   ό,τι μαθαίνω είναι σημαντικό για την επιστημονική μου πρακτική. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
3   Μαθαίνω πως να βελτιώσω την επιστημονική μου πρακτική. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
4   ό,τι μαθαίνω συνδέεται καλά με την επαγγελματική μου πρακτική. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα

Ανακλαστική Σκέψη

ΑπαντήσειςNot yet answeredΣχεδόν ποτέΣπάνιαΜερικές φορέςΣυχνάΣχεδόν πάντα
Σε αυτή την ενότητα δικτυακής εκπαίδευσης...
5   Σκέφτομαι επικριτικά για τη μάθησή μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
6   Σκέφτομαι επικριτικά για τις ιδέες μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
7   Σκέφτομαι επικριτικά για τις ιδέες άλλων φοιτητών. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
8   Σκέφτομαι επικριτικά για το υλικό μάθησης. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα

Διαδραστικότητα

ΑπαντήσειςNot yet answeredΣχεδόν ποτέΣπάνιαΜερικές φορέςΣυχνάΣχεδόν πάντα
Σε αυτή την ενότητα δικτυακής εκπαίδευσης...
9   Εξηγώ τις ιδέες μου στους άλλους φοιτητές. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
10   Ζητώ από τους άλλους φοιτητές να εξηγήσουν τις ιδέες τους. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
11   Οι άλλοι φοιτητές μου ζήτησαν να εξηγήσω τις ιδέες μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
12   Οι άλλοι φοιτητές αποκρίνονται στις ιδέες μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα

Υποστήριξη εκπαιδευτή

ΑπαντήσειςNot yet answeredΣχεδόν ποτέΣπάνιαΜερικές φορέςΣυχνάΣχεδόν πάντα
Σε αυτή την ενότητα δικτυακής εκπαίδευσης...
13   Ο εκπαιδευτής προκαλεί τη σκέψη μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
14   Ο εκπαιδευτής με ενθαρρύνει να συμμετάσχω. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
15   ο εκπαιδευτής προβάλει την σωστή συζήτηση. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
16   ο εκπαιδευτής προβάλει την κριτική θεώρηση του εαυτού μας. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα

Υποστήριξη συμφοιτητών

ΑπαντήσειςNot yet answeredΣχεδόν ποτέΣπάνιαΜερικές φορέςΣυχνάΣχεδόν πάντα
Σε αυτή την ενότητα δικτυακής εκπαίδευσης...
17   οι άλλοι μαθητές ενθαρρύνουν τη συμμετοχή μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
18   οι άλλοι μαθητές επαινούν την συνεισφορά μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
19   οι άλλοι μαθητές εκτιμούν την συνεισφορά μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
20   Οι άλλοι φοιτητές κατανοούν την προσπάθειά μου για μάθηση. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα

Ερμηνεία

ΑπαντήσειςNot yet answeredΣχεδόν ποτέΣπάνιαΜερικές φορέςΣυχνάΣχεδόν πάντα
Σε αυτή την ενότητα δικτυακής εκπαίδευσης...
21   Βγάζω νόημα από τα μηνύματα των άλλων φοιτητών. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
22   Οι άλλοι φοιτητές καταλαβαίνουν τα μηνύματά μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
23   Βγάζω νόημα από τα μηνύματα του καθηγητή. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα
24   Ο καθηγητής βγάζει νόημα από τα μηνύματά μου. Not yet answered Σχεδόν ποτέ Σπάνια Μερικές φορές Συχνά Σχεδόν πάντα

 

25   Πόση ώρα σας πήρε για να συμπληρώσετε αυτή την έρευνα; Επιλέξτε...Κάτω από 1 λεπτό 1-2 λεπτά 2-3 λεπτά 3-4 λεπτά 4-5-λεπτά 5-10 λεπτά περισσότερο από 10 λεπτά

 

26   Έχετε να κάνετε άλλα σχόλια;